Mugga Strong 50% Deet spray (atomizer) 75 ml

na komary i kleszcze 18+

Indeks katalogowy: 8986

skuteczna ochrona do 9h
 • Dostępność: Brak
 • Czas dostawy: w oczekiwaniu na dostawę
 • Dostawa: od 9,00 zł (list polecony)
32,00 zł brutto / szt. 26,02 zł netto + 23% VAT / szt.

Opis

Jeden z najskuteczniejszych z dostępnych na rynku preparatów, odstraszający owady oraz roztocza. Zawiera najwyższe rekomendowane stężenie substancji czynnej DEET. Szerokie spektrum jego działania obejmuje komary, komary tropikalne, muchy, meszki, bąki, kleszcze i roztocza. Zapewnia ochronę do 9 godzin. Polecany także podróżującym do ciepłych krajów oraz do strefy klimatu tropikalnego.

 1. Najskuteczniejszy środek przeciw owadom, 50% stężenia DEET.
 2. Maksymalne rekomendowane stężenie substancji czynnej.
 3. Jeden z najpopularniejszych specyfików na rynku.
 4. Jakość potwierdzona szeregiem międzynarodowych nagród.
 5. Blokuje receptory i odstrasza owady nawet przez 9 godzin od zastosowania.
 6. Zabezpiecza przed chorobami, przenoszonymi przez owady i kleszcze – w tym przed chorobami tropikalnymi.

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU:

Preparat działa odstraszająco na komary, kleszcze, meszki, muchy, bąki (muchy końskie), kuczmany, moskity oraz inne owady tropikalne. Pojedyncza aplikacja chroni średnio przez 9 godzin od zastosowania oraz od 4h do 8h w klimacie tropikalnym (krótszy czas ochrony dotyczy komarów Aedes spp. czy Anopheles spp. przenoszących choroby tropikalne). Czynniki takie jak temperatura i wilgotność powietrza oraz potliwość skóry mogą mieć wpływ na skuteczność produktu.

Środki odstraszające owady zniechęcają owady i pajęczaki do lądowania na powierzchni skóry. Producent preparatu MUGGA jest ekspertem na rynku repelentów, z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem w branży. Jego produkty są zarejestrowane do sprzedaży jako środki biobójcze na całym świecie. Unikatowa, opatentowana kompozycja składników, oparta na bazie aktywnego składnika DEET oraz ekstraktów roślinnych, skutecznie blokuje receptory owadów, zapewniając długotrwałą ochronę. Odpowiednie połączenie składników daje wzmocniony efekt, lepszy niż skuteczność poszczególnych składników. Preparat z zawartością 50% to maksymalna i najmocniejsza dawka DEET dostępna na rynku, której zastosowanie zaleca się również w krajach tropikalnych.

DEET

Aktywny składnik chemiczny, opracowany na potrzeby armii USA, który w latach pięćdziesiątych XX wieku wszedł do komercyjnego użycia. Jego działanie oraz brak skutków ubocznych zostały gruntownie przetestowane oraz potwierdzone w szeregu niezależnych raportów. Pozostaje najpopularniejszym aktywnym środkiem do odstraszania, o szerokim spektrum działania. Odstrasza owady i pajęczaki, w tym komary, kleszcze, gryzące muchy, muszki, pchły. Centers for Disease Control and Prevention, agencja rządu federalnego Stanów Zjednoczonych, której zadaniem jest zapobieganie oraz zwalczanie chorób zakaźnych, zaleca stężenie DEET w wysokości od 30 do 50%. W zależności od stężenia środka oraz wilgotności powietrza, DEET zapewnia nawet do 12 godzin ochrony po jego użyciu.

Stosowanie produktu

 Rozpylić niewielką ilość produktu (ok. 1 ml na 600 cm2 skóry) na odsłonięte części ciała, a następnie równomiernie rozsmarować. Nie stosować bezpośrednio na twarz — nanosić za pomocą dłoni. Stosować 1 raz dziennie.

Produkt chroni przed komarami około 4-9 godzin (krótszy czas ochrony dotyczy komarów Aedes spp. czy Anopheles spp.przenoszących choroby tropikalne). Czynniki takie jak temperatura i wilgotność powietrza oraz potliwość skóry mogą mieć wpływ na skuteczność produktu.

Stosować 1 raz dziennie.

Uwagi i środki ostrożności

 • Unikać kontaktu produktu z oczami, błoną śluzową oraz uszkodzoną skórą.
 • Nie stosować produktu w miejscach, w których może on mieć kontakt z żywnością, wodą przeznaczoną do spożycia, paszą, przyborami mającymi kontakt z żywnością.
 • Nie stosować produktu w miejscach, w których może on mieć kontakt z tworzywami sztucznymi lub powierzchniami lakierowanymi.
 • Nie stosować częściej niż raz dziennie.
 • Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 18 roku życia.
 • Przed zastosowaniem produktu należy przeczytać etykietę.
 • Produkt nie jest przeznaczony do wspólnego użyciaimieszania z innymi produktami, w tym produktami biobójczymi.
 • Produkt stosować na zewnątrz pomieszczeń lub w miejscach dobrze wentylowanych wewnątrz pomieszczeń. Nie wdychać rozpylonego produktu.
 • Po zastosowaniu produktu umyć ręce.

Substancja czynna: DEET 50% (N,N-dietylo-m-toluamid)

Skład:

 • Alkohol etylowy (377,77 g/L)
 • Benzoesan denatonium (0,01g/L) – czynnik zniechęcający do przypadkowego spożycia,
 • olejki roślinne – wydłużają oraz wzmacniają ochronę

Okres przechowywania: do 5 lat (od daty produkcji) w temperaturze pokojowej

Cechy

Pochodzenie
Producent:
Kraj pochodzenia:

Zapytaj o produkt

Koszty dostawy

odbiór osobisty : od 0,00 zł
list polecony priortetowy : od 11,90 zł
registered letter to Europe : od 25,00 zł
dostawa kurierem : od 20,00 zł
kurier pocztex 48 : od 16,00 zł
paczkomaty 24/7 : od 16,00 zł
list polecony : od 9,00 zł

Zobacz także

Produkty podobne